Domy energooszczędn
Wybierz dział:
O domach
Etapy budowy
Technologia
Zalety
Przykładowe realizacje
Domy energooszczędn

Nasza technologia budowy domów przy wykorzystaniu gotowych elementów prefabrykowanych to bardzo atrakcyjna i opłacalna alternatywa dla tradycyjnych metod budowania.

 

Proponowane przez nas domy na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od tych wybudowanych tradycyjną metodą, jednak w konsekwencji, różnice należy dopatrywać się - wbrew pozorom - w wielu aspektach. Podstawowe różnice to przede wszystkim bardzo trwała, lekka konstrukcja, które uzyskuje bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe oraz rewelacyjne parametry cieplne, które w tym wypadku kształtują się na poziomie U=0,15 kWh/m2 co jest wartością bardzo niską, spotykaną do tej pory tylko w tzw. domach pasywnych.

 

W praktyce oznacza to niskie koszty ogrzewania. Ponadto dzięki wykorzystaniu budowy z prefabrykatów, gotowy dom zostaje oddany do użytkowania po 100 dniach od podpisania umowy!!

 

Nasze domy:

 • nowoczesne
 • energooszczędne U=0,15
 • ekonomiczne
 • przyjazne środowisku
 • luksusowe
 • solidne i trwałe
 • z 50-letnią gwarancją
 • dla prywatnych inwestorów i deweloperów
 • pod każdy indywidualny projekt

 

Oferujemy:

 • budynki jednorodzinne i wielorodzinne
 • budynki użyteczności publicznej
 • budynki socjalne
 • obiekty turystyczne
 • budynki przemysłowe

 

 

Etapy budowy

Etap 1 - Projekt

Zaprojektujemy indywidualny dom dopasowany idealnie dla potrzeb Państwa rodziny, przeprowadzimy wszelkie formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Jeśli dysponują Państwo własnym projektem, bezpłatnie zaadoptujemy go do naszej technologii. Posiadamy w ofercie bardzo szeroki wybór gotowych projektów, zarówno domów jednorodzinnych jak i domów w zabudowie szeregowej i bliżniaczej.

 

Etap 2 - Budowa

Wybudujemy na Państwa działce dom w naszej technologii, przygotujemy plac budowy i przeprowadzimy cały proces począwszy od wytyczenia budynku na działce aż do odbiorów końcowych. Szanujemy Państwa czas, dlatego dzięki naszym doświadczonym fachowcom z każdej dziedziny, proces budowy przebiega szybko i sprawnie.

 

Etap 3 - Finansowanie

Współpracujemy z 25 bankami, dlatego naszym klientom świadczymy usługi kompleksowego doradztwa finansowego.

 

Etap 4 - Gwarancja

Potwierdzeniem wysokiej jakości oferowanych przez nas usług jest 50-letnia gwarancja na wykonane w naszej technologii obiekty.

 

 

Technologia

Nasze energooszczędne domy produkowane są w technologii pełnej ściany. Głównym elementem systemu jest stalowa konstrukcja nośna, wykorzystywana jednocześnie do rozprowadzenia wszelkich instalacji, wzmocniona i wypełniona ciepłym betonem CemokrzemPor, czyli materiałem osiągającym doskonałe parametry wytrzymałościowe, akustyczne i cieplne. Dzięki zastosowaniu tego materiału zyskują Państwo trwały, energooszczędny dom, który komfortem i jakością wykonania zdecydowanie przewyższa tradycyjne domy murowane.

 

Warstwy technologiczne

 

Ściany Zewnętrzne (gr. 28 cm) i ściany wewnętrzne (gr. 10 cm) w technologii EDS produkowane i całkowicie wykańczane są w fabryce. Tym sposobem na plac budowy trafia kompletnie wykończony budynek, który po szybkim i precyzyjnym montażu podłóg, ścian, stropów i dachu oraz rozprowadzeniu wszelkich niezbędnych instalacji, zostaje poddany kompleksowym wykończeniom wnętrz wg indywidualnego wyboru inwestora.

 

Z uwagi na fakt, iż nasz system budowy posiada prefabrykowane, ciepłe płyty podłogowe – fundamentowanie ogranicza się zaledwie do wykonania tzw. pali fundamentowych wg wytyczonych producenta. Łączymy tradycjonalizm z nowoczesnością, dlatego ze względu na różne rozwiązania i możliwości wykonania fundamentów, przed przystąpieniem do inwestycji proponujemy uzgodnić różne aspekty ich wykonania.

 

Konstrukcja ciepłej płyty dachowej wykonanej w naszej technologii jest bardzo podobne do konstrukcji ściany zewnętrznej. Po odpowiednim przymocowaniu płyt dachowych, zakończonych płytą MFP lub OSB, nakładana jest izolacja przeciwwilgociowa i przeciwwodna (papa). Tak wykonany dach przez naszą firmę przykrywany jest blachodachówką, dachówką lub innymi materiałami. Jako alternatywę dla naszych ciepłych płyt dachowych proponujemy również naszym klientom dachy w drewnianych konstrukcjach wiązarowych.

 

 

ZALETY

 OSZCZĘDZASZ CZAS!

 

100 dni – tylko tyle czasu jest potrzebne od momentu podjęcia decyzji o budowie do przekazania kluczy do Twojego gotowego domu. Twój dom jest budowany w naszych halach produkcyjnych, niezależnie od pogody, czy temperatury na zewnątrz, dlatego zapewniamy ciągłość procesu budowlanego, bez zbędnych przerw i opóźnień.

 

Skutkuje to całkowitą zmianą myślenia o tradycyjnym procesie budowy domu. Dzięki nam unikasz wszystkich problemów, jakie wiążą się z długotrwałą budową domu, a sam zakup domu można porównać w zakupem samochodu w salonie. Jaki jest sens czekania na własny wymarzony dom kilkanaście miesięcy, skoro można to zrobić równie dobrze w trzy miesiące i niemal od razu cieszyć się efektami swojej inwestycji.

 

 

OSZCZĘDZASZ PIENIĄDZE!

 

Dzięki zoptymalizowanemu i ciągłemu procesowi budowy koszty są wyraźnie obniżone. Ze względu na krótki czas budowy ograniczamy koszty związane z utrzymaniem placu budowy, a brak odpadów w procesie prefabrykacji obniża koszty materiałów. Mocne i lekkie ściany to ekonomia konstrukcji – możemy osiągać duże rozpiętości bez potrzeby dodatkowych podpór, co za tym idzie minimalizujemy także fundamenty.

 

Oszczędzamy także powierzchnię użytkową budynku. Ściany zewnętrzne w naszej technologii pomimo grubości tylko 28 cm, zachowują parametry charakterystyczne dla znacznie grubszych ścian wykonanych w technologii tradycyjnej. Korzyścią jest tu większa powierzchnia mieszkalna. Przykładowo przy powierzchni 100 m2 uzyskujemy dodatkowe miejsce (w porównaniu do grubości muru 40 cm) o powierzchni aż 4 m2!

 

Niezmiernie ważnym aspektem w kontekście redukcji kosztów są koszty użytkowania budynku.

 

 

MASZ GWARANCJĘ JAKOŚCI!

 

Proces budowy domu odbywa się w zamkniętych halach, elementy konstrukcji nie są więc narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dzięki zaawansowanej linii produkcyjnej precyzja wykonania naszych budynków jest nieporównywalnie większa niż ta osiągana w tradycyjnym budownictwie. Stosujemy materiały najwyższej jakości, wyłącznie europejskich producentów. Jest to polska myśl techniczna powstała w oparciu o technologię, jakość i wieloletnie doświadczenia niemieckie. Jakość rozwiązań podkreśla 50 letnia gwarancja!

 

Prefabrykowane ściany to jednorodny element o określonym jednoznacznie parametrze przenikania ciepła (U). Daje to dużą przewagę nad tradycyjną murowaną ścianą, która z powodu licznych spoin nigdy nie osiągnie tak wysokich parametrów cieplnych i jakościowych, jak ściany w naszym systemie.

 

Wszystkie elementy naszego systemu są idealnie dopasowane do siebie, począwszy do projektu budowlanego i prac przygotowawczych, aż do elementów wykończania wnętrza – wszystko zaprojektowane jest w sposób zapewniający najwyższy komfort użytkowania. Przykładowo – cała stolarka okienna powstaje w tym samym miejscu co ściany, otwory okienne są zatem idealnie dopasowane do samych okien, co dodatkowo podnosi znakomite właściwości cieplne budynków w naszej technologii.

 

 

OSZCZĘDZASZ NA ENERGII!

 

Budowa w naszym systemie gwarantuje niskie koszty ogrzewania domu. Ściany o współczynniku przenikania ciepła (U) równym 0,15 wraz z dodatkowymi, opcjonalnymi systemami energooszczędnymi pozwalają na znaczące obniżenie kosztów ogrzewania, nawet o 70% w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Co więcej, dom w naszym systemie może być podstawą do realizacji budynku pasywnego.

 

Prefabrykowane ściany to jednorodny element o określonym jednoznacznie parametrze U. Daje to dużą przewagę nad tradycyjną murowaną ścianą, która z powodu licznych spoin nigdy nie osiągnie tak wysokich paramentów cieplnych, jak ściany w naszym systemie.

 

Dzięki naszej technologii możemy wydatnie obniżyć wydatki na ogrzewanie domu. Ściany wykonane w naszej technologii są jednorodnym solidnym elementem o bardzo niskim wskaźniku przenikania ciepła na poziomie 0,15, czyli wartością charakteryzującą budynki pasywne. Dodatkowo wyposażając nasz dom w system rekuperacji, pompę ciepła, kolektory słoneczne czy ogniwa fotowoltaiczne możemy jeszcze bardziej podnieść bilans energetyczny naszego domu.

 

 

ŻYJESZ PROEKOLOGICZNIE!

 

Polityka Unii Europejskiej dąży do jak największego ograniczenia wydalania do atmosfery dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych. Głównym winowajcą wydają się być obecnie samochody, tymczasem to budynki pochłaniają aż 40% energii produkowanej w krajach UE, z czego aż dwie trzecie idzie na ich ogrzewanie, chłodzenie i wentylację! Niskie zapotrzebowanie na energię cieplną w trakcie eksploatacji budynku wykonanego w naszej technologii przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego i redukcji kosztów ogrzewania budynku. Zoptymalizowany proces produkcji ogranicza ilość odpadów i energii do niezbędnego minimum.

 

Decydując się więc na budowę w naszym systemie oszczędzasz nie tylko środowisko, ale także własną kieszeń!

 

 

OSZCZĘDZASZ ZDROWIE!

 

Materiały budowlane stosowane przez nas do budowy domów są w naturalny sposób odporne na działanie wilgoci, a co za tym idzie także na rozwój pleśni czy grzybów. Dodatkowo nasz system pozwala na zminimalizowanie tzw. mostków termicznych co sprawia, że już w trakcie eksploatacji budynku jest on odporny na działanie wilgoci.

 

 

ŻYJESZ W KOMFORCIE!

 

Wszystkie elementy naszego systemu są idealnie dopasowane do siebie, począwszy od projektu budowlanego i prac przygotowawczych, aż do elementów wykończenia wnętrza - wszystko zaprojektowane jest tak, aby zapewnić najwyższy komfort użytkowania jak i budowy.

 

 

DOSTAJESZ DOFINANSOWANIE!

 

Dom energooszczędny zbudowany dzięki naszej technologii może otrzymać dofinansowanie możliwe przy wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, czy też kredytowanie w ramach Odnawialnych Źródeł Energii

 

 

Przykładowe realizacje