Budownictwo tradycyjne
Wybierz dział:
O nas
Projekt i pozwolenie
Budowa i wykończenie
Etapy budowy
Przykładowe realizacje
Budownictwo tradycyjne

Firma ER-BI powstała w latach 90 i dzięki szerokiemu ukierunkowaniu na prace budowlano-wykończeniowe jesteśmy pewni, że sprostamy wszystkim oczekiwaniom naszych klientów indywidualnych oraz grupowych.

Wykonujemy prace kompleksowo, od projektu po pozwolenie na użytkowanie domu. Budujemy domy, osiedla, kamienice oraz budynki wielorodzinne.

 

 

Projekt i pozwolenie

Wykonujemy projekt domów, bloków, kamienic i osiedli. Projekty wykonujemy indywidualne dla każdego klienta z osobna ale także współpracujemy z biurami które wykonuję projekty tzw.: „gotowce”.

 

Jesteśmy otwarci na państwa sugestie, nasi architekci doradzą państwu w rozmieszczeniu pomieszczeń, a konstruktorzy wykonają obliczenia tak, aby budowla była bezpieczna oraz wykonana ekonomicznie. Każdy projekt wykonany przez naszą firmę projektujemy, aż po pozwolenie na budowę. Wszystkie formalności związane z przyłączami mediów itd. wykonany za państwa.

 

 

Budowa i wykończenie

Z zakresem prac budowlanych dostosujemy się do państwa decyzji. Wykonujemy wszystkie zakresy budowy. Naszej firmie zaufali klienci indywidualni, ale także firmy budowlane, deweloperzy oraz gminy .

 

Poniżej lista przykładowych firm oraz gmin które nam zaufały:

  • AB Inwestor
  • Davon S.P z o.o
  • Malwina i Adam
  • gmina Puck

 

Etapy budowy

Etap 1 - stan zerowy

Stan zerowy obejmuje ewentualne wyrównanie działki, wykopanie i przygotowanie fundamentów i drenażu. Tu też wliczamy izolację fundamentów oraz zalanie fragmentów instalacji wodno kanalizacyjnej w fundamentach.


Etap 2 - dom w stanie surowym otwartym

Ma już ściany zewnętrzne i wewnętrzne, stropy, schody, więźbę dachową i pokrycie dachu, ewentualne okna dachowe i rynny.


Etap 3 - stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty kończy się wykonaniem stolarki okiennej i wstawieniem drzwi zewnętrznych i garażowych.


Etap 4 - stan deweloperski

Stan deweloperski obejmuje ocieplenie ścian i poddasza, przyłącza i instalacje wewnętrzne, tynki i wylewki oraz często dojazd do garażu i ogrodzenie.


Etap 5 - stan pod klucz

Dom w stanie pod klucz jest już gotowy do wprowadzania się. Zawiera posadzki, pomalowane ściany, kafelki, gniazdka i inne elementy wykończenia wnętrz.

 

 

Przykładowe realizacje